معرفی بهترین انواع ماسک مو

ماسک مو در انواع مختلفی با توجه به جنس و حالت موها وجود دارد و هر فرد با توجه به جنس موهایش و همچنین مشکلاتی که برای موهای سرش به وجود آمده است از انواع مختلف ماسک مو استفاده می نماید. در حال حاضر شرکت‌های بسیار زیادی هستند که مردم را ترغیب به استفاده از محصولات شیمیایی می کند اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که در صورت استفاده از ماسک موی طبیعی هیچ گونه مشکل و عوارضی برای موهای مان به وجود نخواهد آمد با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا به معرفی انواع مختلف ماسک مو برای انواع مختلف موها بپردازیم:

با توجه به انواع مختلف موها در انواع مختلفی وجود دارد از آنجایی که جنس و حالت های متفاوتی برای موهای هر فرد وجود دارد هر فرد با توجه به جنس محیط می‌تواند نسبت به تهیه یک ماسک موی مناسب اقدام نموده و مشکلات به وجود آمده برای موها را تا حدود زیادی برطرف سازد. با توجه به طبیعی بودن ترکیبات موجود در ماسک مو آسیب و عوارضی برای فرد به وجود نخواهد آمد.

ماسک مو مناسب موهای آسیب دیده

در صورتی که شما دارای موهای آسیب دیده هستید که می تواند با استفاده از یک زرده تخم مرغ و عسل به مقدار یک قاشق غذا خوری و همچنین روغن نارگیل به میزان ۲ قاشق غذاخوری یک ماسک موی مناسب برای موهای خود ایجاد نمایید برای استفاده از این رو لازم است تا مخلوط مورد نظر را به مدت ۳۰ دقیقه برای موهایتان قرار داده و در نهایت موهای خود را با استفاده از شامپوهای معمولی و یا نرم‌کننده بشویید.

ماسک مو برای از بین بردن شوره

در صورتی که پوست سر شما دچار خارش شده و موهای شما دچار شوره است می تواند با استفاده از ترکیباتی شامل روغن زیتون به میزان ۲ قاشق غذا خوری و همچنین لیمو ترش به میزان دو قاشق غذا خوری و آب به میزان دو قاشق غذاخوری یک ماسک موی مناسب برای موی سرتان را تهیه نموده و از شر شوره و پوست سر های اضافی و موهای تان خلاص شویم. به منظور استفاده از این ماسک کافی است تا این ترکیب را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست سرتان قرار داده و سپس آن را با استفاده از شامپوهای معمولی بشویید از آنجایی که آب لیمو خاصیت اسیدی دارد باعث می‌شود تا مسئله خشکی سر حدود زیادی کاهش پیدا کند و همچنین روغن زیتون نیز با توجه به خاصیت مرطوب کنندگی و فراوانی که دارد باعث طراوت پوست سر می گردد.

ماسک مو مناسب موهای خشک

معمولاً موهایی که توسط مواد شیمیایی می باشند حالت خشک و آسیب دیده به خود می گیرند برای خلاص شدن از شر چنین مشکلاتی می توانید با استفاده از یک قاشق غذاخوری عسل و همچنین دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یک ماسک مو مناسب موهای تان ایجاد کرده و با استفاده از ماسک کافی است تا مواد ذکر شده خوب با هم مخلوط کرده و بگذارید این مخلوط چیزی در حدود ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند سپس نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

ماسک مو مناسب موهای طبیعی

در صورتی که موهای شما از نوع معمولی و طبیعی می باشد باید به مسئله آب رسانی و رطوبت موهای خود توجه ویژه داشته باشید. همچنین کسانی که موهای زبر و فری دارند بیشتر در معرض آسیب دیدگی و خشکی قرار می گیرد به منظور آنکه به خوبی عمل آبرسانی و تغذیه موها انجام پذیرد می‌توانیم از این ماست که کاملاً طبیعی می باشد استفاده نماییم. برای ایجاد این ماسک کافی است تا یک چهارم فنجان سس مایونز را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق غذاخوری عسل و همچنین نصف یک عدد آووکادو به خوبی مخلوط کرده و مخلوط به وجود آمده را به خوبی بر روی موها و پوست سر را ماساژ داده و بگذارید چیزی در حدود ۳۰ دقیقه بر روی سرمان بماند سپس با استفاده از شامپوهای معمولی و یا نرم‌کننده اقدام به شستشوی موهای مان نمایید

× اگر سوالی دارید اینجا بپرسید