مراقبت هاى پوستى در فصل سرد

وقتى فصل عوض مى شود و آب و هوا تغییر مى کند، تغییراتى هم در پوست و مو ایجاد مى شود.
وقتى هوا رو به سردى مى رود، پوست و مو آمادگى زیادى براى خشک شدن دارند و ظاهرى پژمرده و بدون آب پیدا مى کنند، به خصوص اگر در معرض بادهاى پاییزى قرار بگیرند. بنابراین باید شیوه مراقبتى متفاوتى را براى پوست و مو در پیش گرفت.
1- از کرم هاى مرطوب کننده بیشتر و مرتب تر استفاده کنید:
افرادى که پوست شان خیلى خشک است و سرماى هوا هم خشکى پوست شان را تشدید مى کند، باید از کرم هایى با پایه چربى و افرادى که پوست شان چرب است حتما از مرطوب کننده هاى با پایه آب استفاده کنند.
2- کرم ضد آفتاب بزنید:
یک باور کاملا اشتباه این است که ملایم تر شدن نور آفتاب در فصول سرد نیاز به استفاده از کرم ضدآفتاب را از بین مى برد، در حالى که مصرف نکردن ضدآفتاب، یکى از عوامل خشکى پوست در فصل سرما محسوب مى شود.
3- با آب داغ حمام نکنید:
به طور قطع، استحمام با آب داغ در هواى سرد، بسیار دل انگیز است. اما گرماى شدید آب داغ سبب از بین رفتن چربى محافظ پوست مى گردد که مى تواند باعث کمبود رطوبت آن شود.
4- پوست تان را بیش از حد نشویید:
در حد اعتدال پوستتان را با آب و پاک کننده بشویید. بیش از حد شستن پوست با پاک کننده ها پوست را حساس و در معرض خشکى قرار مى دهد.
5- استفاده از لایه بردارها را کنترل نمایید:
استفاده بیش از حد از لایه بردارهاى قوى در این فصل، پوست شما را در معرض حساسیت و خشکى قرار خواهد داد. بهتر است از لایه بردارهاى ملایم تر استفاده نمایید و حتما بعد از لایه بردارى از ماسک هاى ترمیم کننده و رطوبت رسان استفاده کنید.
6- ویتامین E بخورید.
7- محیط خانه را مرطوب نگه دارید.
و در نهایت فراموش نکنید که این مراقبت ها فقط مربوط به پوست صورت نیست و پوست بدن هم به مراقبت احتیاج دارد.
× اگر سوالی دارید اینجا بپرسید