بهداشت صورت و پاک کنندگی پوست

صورت عبارتی است که با شنیدن آن به فکر تمیزی و شادابی پوست می افتیم. شست و شوی پوست صورت اهمیت زیادی دارد؛ در واقع اصل بهداشت صورت در استفاده از شوینده هاست. همچنین بعد از شستن پوست برای حفظ شادابی نیاز است که مواد دیگری نیز روی پوست باشد تا رطوبت از دست رفته را تأمین کند.

محافظت از پوست و رعایت بهداشت صورت کمک میکند زیبایی شما جلوه بیشتری داشته باشد و همچنین باعث کند شدن روند پیری پوست و ایجاد چین و چروک میشود. رعایت بهداشت صورت در بهبود عارضه هایی مانند جوش و آکنه نیز تأثیرگذار است.

بهداشت صورت و استفاده از شوینده ها

برای رعایت بهداشت صورت استفاده از صابون به تنهایی کافی نیست.

صابون ها تا مدت ها به عنوان اصلی ترین و کاربردی ترین تمیز کننده برای پوست استفاده میشدند؛ خواه برای پاک کردن چربی ها و کثیفی ها، خواه برای پاک کردن آرایش. صابون ها به خوبی باعث تمیزی و بهداشت صورت میشدند، اما مهمترین مشکل صابون ها این است که رطوبت و چربی مورد نیاز برای پوست را تا حد زیادی از بین میبرند؛ شاید شما نیز تجربه کرده باشید که وقتی پوست خود را با صابون میشویید، دچار خشکی شده باشید.

بنابراین محصولات دیگری وارد بازار شدند که ضمن حفظ رطوبت مورد نیاز پوست، پاک کنندگی قابل قبولی داشتند؛ برای مثال شامپوهای مخصوص صورت. در ترکیبات این شامپوها در کنار صابون از مواد دیگری مانند مرطوب کننده ها استفاده شده است و به همین دلیل مورد استقبال قرار گرفتند.

برای شست و شوی علاوه بر اینکه محصول مناسبی انتخاب میکنید، لازم است نکاتی را نیز رعایت کنید. برای مثال نباید صورت خود را با آب خیلی گرم یا خیلی سرد بشویید. آب ولرم برای شست و شو بهترین است. هنگام شست و شو به آرامی پوست خود را ماساژ دهید. این کار باعث جوان ماندن و شادابی میشود. توجه کنید که پوست شما بعد از شست و شو حساس تر شده است و لازم است به آرامی صورت خود را خشک کنید

افرادی که پوستشان مشکلات خاصی مانند جوش دارد باید از شوینده های مخصوص استفاده کنند.

تونر تکمیل کننده شست و شوی صورت

تونرها میتوانند هم اثرات خشک کننده صابون و هم چربی های اضافه باقی مانده روی پوست را از بین ببرند.

تونرها معمولا منافذ پوست شما را میبندند و انواع ژل یا اسپری دارند. البته برای استفاده از آن ها بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید و از برندهای معتبری که از فروشگاه های معتبر تهیه کرده اید استفاده نمایید. ممکن است ترکیبات الکلی به کار رفته در تونرها باعث ایجاد حساسیت در پوست های ظریف شوند. برای این نوع پوست ها شاداب کننده های خاصی نیز ارائه شده اند که سبک تر هستند و به هیچ وجه حساسیت زا نیستند. استفاده از این نوع محصولات به جای تونر برای پوست های ظریف توصیه میشود.

شما میتوانید به جای تونر از مرطوب کننده نیز استفاده کنید. در هر صورت به این نکته توجه داشته باشید که پوست شما باید به اندازه کافی رطوبت داشته باشد تا شادابی خود را حفظ کند. همچنین وجود رطوبت کافی باعث میشود آرایش پوست و زیرسازی آرایش ساده تر انجام شود.

× اگر سوالی دارید اینجا بپرسید