بهداشت صورت و محافظت از پوست

بهداشت صورت به معنی محافظت از پوست است. برخی از کارها برای رعایت بهداشت صورت به صورت روزانه باید انجام شوند، مانند استفاده از مرطوب کننده ها و کرم های ضد آفتاب. اما برخی دیگر از کارها هستند که لازم است در یک بازه زمانی انجام شوند مانند استفاده از لایه بردارها و ماسک های صورت. در این مقاله قصد داریم درباره دسته دوم صحبت کنیم.

اولین چیزی که باید دانست این است که پوست ما زنده است و نیاز به تنفس و تغذیه دارد؛ دقیقا کاری که لایه بردارها و ماسک ها برای بهداشت صورت ما انجام میدهند. خوشبختانه استفاده از این مواد به صورت هفتگی یا ماهانه کفایت میکند و تأثیر گذار است.

بهداشت صورت و استفاده از ماسک

ماسک های پوستی وظیفه تغذیه پوست شما را بر عهده دارند. البته پوست بخش اعظمی از مواد مورد نیاز خود را از داخل بدن دریافت میکند، اما استفاده از ویتامین ها روی پوست و ورود آن ها از طریق منافذ پوست خالی از لطف نیست.

از آنجایی که پوست صورت جزو حساس ترین پوست های بدن است، بهتر است از ماسک هایی استفاده کنید که از مواد کاملا طبیعی استفاده شده اند. معمولا برندهای معتبر کیفیت را در نظر میگیرند و محصولاتی را ارائه میدهند که متناسب با پوست های مختلف باشد.

ماسک ها ویتامین های لازم را به پوست شما میرسانند، خاصیت پاک کنندگی دارند، میزان باز و بسته بودن منافذ پوست را تنظیم میکنند و پوست صورت را آبرسانی میکنند. در واقع ماسکی که به صورت خود میزنید، تمام مراحل بهداشت صورت را طی میکند.

ماسک های مختلف خاصیت های مختلفی دارند و شما باید با توجه به نوع پوست خود و نیاز پوستتان، ماسک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما حتی میتوانید از ماسک های مختلفی استفاده کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که ماسک ها را بلافاصله و پشت سر هم روی پوست خود قرار ندهید. فاصله یک هفته ای برای گذاشتن ماسک روی پوست ایده آل است.

لایه بردارها به تنفس پوست و بهداشت صورت کمک میکنند

اگر کمی فکر کنید شما هم با نظر من موافق خواهید بود که برداشتن هر لایه آلودگی از روی هر سطحی لذتبخش است! برای مثال وقتی سطح براقی را بعد از مدتی گردگیری میکنید، تفاوت را به خوبی حس میکنید. این دقیقا همان کاری است که لایه بردارها برای پوست ما انجام میدهد.

لایه بردارها سلول های مرده سطح پوست را از بین میبرند که فواید بسیار زیادی به دنبال دارد. اولین اثر استفاده از لایه بردار نرمی و شفافیت پوست است که به خوبی دیده میشود. آبرسانی راحتتر پوست، از بین رفتن جای جوش و بهبود جوش آکنه های پوستی نیز از دیگر فوایدی است که لایه بردارها دارند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که لایه رویی پوست شما به عنوان یک محافظ نیز عمل میکند و از بین بردن آن ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل لایه بردارها باید حتی کمتر از ماسک ها و به صورت چند ماه یک بار استفاده شوند تا باعث ایجاد مشکل نشوند. همچنین افرادی که دارای بیماری های پوستی خاص هستند باید پیش از استفاده از لایه بردارها با پزشک مشورت کنند.

× اگر سوالی دارید اینجا بپرسید